• Postup pri venovaní 2% dane

• Postup, ak za Vás daňové priznanie podáva zamestnávateľ:

1. Zamestnávateľ Vám potvrdí priložené tlačivo o zaplatení dane (niektorí zamestnávatelia Vám vydajú tlačivo vlastné).
          2. Vy vyplníte priložené Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby.
          3. Vyhlásenie aj s potvrdením o zaplatení dane za príslušný rok doručíte do 30. apríla svojmu miestne príslušnému správcovi dane – príslušnému daňovému úradu.
            (V prípade, že je to pre Vás prijateľnejšie a Vaším miestne príslušným správcom dane je Daňový úrad v Žiari nad Hronom, môžete doručiť Vyhlásenie do školy . Škola ho potom doručí na daňový úrad. Údaje z Vyhlásenia budú považované za dôverné a tak bude s nimi i nakladané).

Ak si daňové priznanie podávate sami:

Vyhlásenie o poukázaní podielu zo zaplatenej dane z príjmov je súčasťou daňového priznania. Vyplňte doň údaje o prijímateľovi.

Tlačivo na stiahnutie TU