• Prijímacie konanie

•

V školskom roku 2024/2025 otvárame od 5. ročníka športovú triedu, v ktorej Vám ponúkame:

ATLETIKU

CYKLISTIKU

KARATE

VOLEJBAL (dievčatá)

STOLNÝ TENIS

BIATLON

FUTBAL

Ponúkame vynikajúci prístup skúsených trénerov, nadštandardné podmienky na výchovu a vzdelávanie a individuálny prístup.

Bližšie informácie o prijímacom konaní získate mailom na zsjilemnickeho2zh@gmail.com, osobne v škole, alebo na tel. čísle 0911460425.

Otvorenie športovej triedy pre budúci školský rok 2024/2025

nadväzuje na niekoľkoročné skúsenosti.  Žiaci, ktorí sa budú uchádzať o prijatie do športovej triedy, musia spĺňať 2 základné podmienky:

1. - musia mať vyhovujúci zdravotný stav, ktorý bude potvrdený lekárom a 2. -  musia spĺňať aj vzdelávacie kritérium a mať dobré študijné výsledky  (nesmú mať výrazné problémy s prospechom a správaním).

Prijímacie konanie (testy pohybovej výkonnosti) sa uskutoční 15. 5. 2024 (streda) 14:00 - 17:00 hod. a 16. 5. 2024  (štvrtok) 8:00 - 13:30 hod. v telocvični a športovom areáli školy.

V prípade nepriaznivej epidemickej situácie budú nové informácie zverejnené na webovom sídle školy.

PRIHLASKA

Informácie:

tel.: 045 / 6724779, 0911460425

e-mail: zsjilemnickeho2zh@gmail.com

www.zsjilemnickehozh.edupage.org

Pri propagácii športovej triedy vychádzame zo skúseností, ktoré priniesla spolupráca školy, trénerov a rodičov. Snažíme sa presvedčiť ich, aby sa práve oni podelili so svojimi skúsenosťami a prípadne odporučili túto formu vzdelávania aj iným rodičom. Podľa našich skúseností je táto forma veľmi dobrou alternatívou pre žiakov, ktorí majú zdravotné problémy ( ktoré nie sú výrazné ), napr. s tým, že im lekári odporúčajú zvýšiť pohyb a športovú aktivitu. Ďalšou cieľovou skupinou sú žiaci, ktorí majú dispozície na rôzne civilizačné ochorenia, ale aj syndrómy ADHD alebo LMD, pretože ich dôsledkom je zvýšená pohybová aktivita a nedostatočná koncentrácia vo vzdelávacom procese. Pohyb je pre nich nielen terapia, ale aj kompenzácia, lebo vďaka nemu sa naučia lepšie koncentrovať na vyučovacích hodinách, majú šancu zažiť úspech nielen v športe, ale aj vo vzdelávacích aktivitách. A táto skutočnosť nie je pri bežnom vzdelávacom systéme pravidlom, ale skôr výnimkou.

Po dobrých skúsenostiach sa v oblasti propagácie tohto modelu vzdelávania zameriavame nielen na žiakov nášho mesta, ale aj na tých, ktorí k nám dochádzajú z okolitých obcí. Navštevujeme rodičovské združenia, vysvetľujeme, objasňujeme, prezentujeme klady takejto formy vzdelávania, komunikujeme s riaditeľmi škôl, s pedagógmi, s trénermi, s rodičmi. Ponúkame im možnosť spolupráce, prijímame ich podnety a snažíme sa ich riešiť.

Napriek športovému zameraniu triedy sú jej žiaci deťmi so všetkými záujmami, aké majú všetky ostatné deti v bežných školách. Vo voľnom čase navštevujú záujmové krúžky, učia sa hrať na hudobných nástrojoch, čítajú, kreslia, venujú sa zberateľstvu...

Pre nás nie je dôležité, aby žiaci mali len veľký obsah vedomostí, ale to, aby vedeli informácie vyhľadať, vytriediť, spracovať,  progresívne a tvorivo použiť v praxi. Chceme z nich vychovať sebavedomých mladých ľudí, ktorí budú hrdí na svoju rodinu, na svoje mesto, na svoju krajinu a svoje úsilie budú smerovať tak, aby na nich mohli byť hrdí  ich rodičia, učitelia, spoluobčania i krajania.